Інструкція щодо особливостей поширення у засобах масової інформації, соціальних мережах та в інших публічних комунікаціях деяких відомостей в умовах воєнного стану.

Відповідно до Інструкції щодо особливостей поширення у засобах масової інформації, соціальних мережах та в інших публічних комунікаціях деяких відомостей в умовах воєнного стану, затвердженої розпорядженням Черкаської військової адміністрації від 22.04.2022 №162 в умовах дії правового режиму воєнного стану для уникнення обізнаності ворога слід уникати розголошення інформації про перебіг подій, пов’язаних з обороною країни та виконання визначених завдань.

Зокрема, заборонено:

  • розголошувати інформацію про розміщення на території Черкаської області військових об’єктів, блокпостів і сил територіальної оборони на них, а також об’єктів цивільного захисту;
  • надавати координати, фото адміністративних будівель, вказувати графік роботи державних установ чи організацій;
  • поширювати інформацію про військовослужбовців, їхні персональні дані та виконання ними поставлених завдань;
  • інформувати про місця дислокації військ, підрозділів сил оборони, а також координати бойових дій;
  • повідомляти про переміщення військової техніки (її розпізнавальних знаків, номерів автомобілів), роботу протиповітряної оборони;
  • поширювати відомості про забезпечення військових частин і підрозділів матеріально-технічними засобами, озброєнням, спеціальним обладнанням, а також про поставку таких засобів Збройним Силам України від держав-партнерів;
  • інформувати про результати проведення інформаційних/психологічних операцій і заходів безпеки – дезінформації, імітації тощо;
  • поширювати інформацію з ідентифікацією місць, де відбувається процес сприяння обороні держави;
  • поширювати інформацію про результати авіаційних і ракетних ударів, артилерійських обстрілів противника по військових об’єктах, об’єктах критичної інфраструктури, місця влучань (назви вулиць, зупинок чи інші ідентифікатори локацій), жертв серед військовослужбовців та ін.

Важливо, що виняткове право на оприлюднення офіційних даних щодо наслідків руйнувань, зони ураження внаслідок ударів та обстрілів, кількості жертв і постраждалих має начальник Черкаської обласної військової адміністрації або уповноважена ним особа. Решта посадових осіб у своїх публічних комунікаціях можуть лише цитувати офіційно оприлюднену інформацію про це.

Крім цього, під час відео- та фотофіксації або проведення стріму (онлайн трансляції) заборонено показувати:

  • політ/приліт ракет; місця обстрілів, влучення снарядів;
  • чіткі ідентифікатори локацій місць обстрілів (назви населених пунктів, вулиць, зупинок, ТРЦ тощо);
  • надавати оціночні судження у відеозверненнях до громадян щодо наслідків руйнувань від ворожих ударів, обстрілів чи диверсій та чіткої кількості загиблих.

При формуванні інформаційних повідомлень та їхньому поширенні у засобах масової інформації, соціальних мережах та в інших публічних комунікаціях слід подавати інформацію у такий спосіб, щоб противник:

  • не отримав точні координати військових частин (підрозділів), складів боєприпасів, летовищ, об'єктів критичної інфраструктури тощо в Черкаській області;
  • не орієнтувався в дислокації і переміщенні підрозділів Збройних Сил України, інших військових формувань України та їхньої техніки;
  • не зміг повторно скоригувати вогонь та обстріли;
  • не отримав точні координати розміщення бомбосховищ, укриттів для цивільного населення та локацій, де перебувають евакуйовані люди;
  • не міг ідентифікувати найбільш вразливі об'єкти місцевості для нанесення точкових ударів (нафтобази, продовольчі склади, місця гуманітарної допомоги, логістичні хаби тощо);
  • не мав можливості використати озвучені дані у своїй пропагандистській діяльності та інформаційній війні.

Щодо недопущення участі неповнолітніх у наданні інформації ворогу про військові позицій Збройних сил України

Міністерство освіти і науки України звертає увагу на випадках встановлення окупантами зв'язків із неповнолітніми громадянами України через соціальні мережі та месенджери, надходження пропозицій коштів за інформацію про позиції Збройних сил України. Служба безпеки України наводить приклади встановлення контактів із неповнолітніми з м. Харкова, Луганської області тощо. Зазначимо, що підлітки не встигли передати інформацію ворогу через втручання СБУ. Розглядається питання про притягнення їх до кримінальної відповідальності. Інформуємо, що в нашій країні покарання за подібні здочини застосувуються до осіб від 16 років, у окремих випадках відповідальність передбачена з 14 років. З огляду на зазначене просимо використати доступні форми комунікацій і провести просвітницьку роботу з учнями закладів загальної середньої і професійної (професійно-технічної) освіти щодо кримінальної відповідальності за подібні злочини та акцентувати увагу батьків на їх відповідальності за дії дітей.


Виповнилося 14 років - вчасно подбай про оформлення першого паспорта!

Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт (ID-картка). Завчасно подбати про оформлення документа необхідно випускникам загальноосвітніх навчальних закладів, на яких попереду чекає участь у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО). Після досягнення 14-річного віку реєстрація для участі в ЗНО без паспорта - не можлива.

Для оформлення ID-картка громадянину України, який досяг 14-річного віку потрібно:

1. Зібрати необхідні документи (всю вичерпну інформацію можливо отримати на сайті Державної міграційної служби України за посиланням: https://dmsu.gov.ua/poslugi/pasport-gromadyanina-ukrajni/id-vidacha-pasporta-gromadyanina-ukrajni-u-formi-kartki-po-dosyagnennyu-14-richnogo-viku-vpershe.html ).

- свідоцтво про народження;

- індентифікаційний код або письмова відмова від його отримання, який отримується в фіскальній службі;

- паспорти гр.України батьків (батька та матері);

- довідка про реєстрацію місця проживання особи з відповідного виконавчого комітету відповідної сільської, селищної або міської ради за місцем проживання.

- паспорт гр України для виїзду за кордон чи проїзний документ дитини в разі наявності.

2. Звернутися до підрозділу міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання за попереднім записом в онлайн-сервісі «Електронна черга» або у порядку «живої» черги для подачі документів на оформлення паспорта громадянина України;

3) у встановлений термін (не пізніше 20 робочих днів) особисто прийти до підрозділу міграційної служби для отримання ID-картки.

Плата за оформлення паспорта вперше відсутня.

Інформація щодо адреси, контактних номерів телефонів та графіка роботи територіальних підрозділів Управління ДМС України в Черкаській області розміщена на офіційному веб-сайті Державної міграційної служби України —> https://dmsu.gov.ua, протягом робочого часу без перерви на обід (крім вихідних та святкових днів) функціонує телефон «гарячої лінії» Управління за номером - (0472) 54-09-60.

/Files/images/паспорт.jpg

Пам'ятка на канікули для батьків і дітей!

/Files/images/зимові канікули.jpg Шановні батьки!

Пам'ятайте, що канікули для дітей - це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах. Звертаємо увагу на організацію відпочинку Вашої дитини під час канікул. Приділяйте, будь ласка, більше уваги своїй дитині. Залучайте до виконання домашніх обов’язків. Тримайте під контролем проведення дозвілля сина (доньки) за межами дому у вечірній час.

Пам'ятка безпечної поведінки під час канікул для учнів

Закликаємо Вас завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб відпочинок не був зіпсований:

- Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.

- Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.

- Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.

- Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, здираючись якнайвище на дерева.

- Під час відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.

- Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.

- Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.

- Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

- Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.

- Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

1. Правила дорожнього руху

• Ходити тільки по правiй сторонi тротуару;

• дорогу переходити не поспiшаючи;

• не можна переходити дорогу навскіс;

• переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини зупинитися i подивитися направо;

• якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки рух припиниться;

• якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти назустріч транспорту, що рухається.

2. Правила електробезпеки

• Під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з розетки за шнур;

• категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;

• не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під напругою;

Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.

3. Вибухонебезпечні предмети

• До виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;

• забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;

• не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;

• виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити мiлiцiю, школу, вiйськкомат.

4. Правила протипожежної безпеки

• Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;

• гра з вогнем — одна з причин пожежi;

• дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в турпоходi.

5. Правила поведiнки на водi

• Купатися можна тiльки в сонячну безвiтряну погоду при температурі повiтря не нижче 20—250 С i води — не менш нiж 18—200С;

• купатися дозволяється тiльки в спецiально вiдведених мiсцях;

• забороняється заходити у воду глибше, нiж по пояс, людинi, яка не вмiє плавати;

• не запливайте за знаки огорожi акваторiї пляжу;

• грубi iгри та пустощi у водi небезпечнi для життя;

• не забруднюйте воду та берег;

• не подавайте хибних сигналiв тривоги;

• не користуйтесь надувними матрацами, катерами та iншими предметами, якi не призначенi для плавання.

6. Правила культури поведінки (правила в громадських місцях)

• Завжди прагнiть бути культурною людиною;

• поступайтеся мiсцем людям похилого вiку;

• поважайте старших, не будь грубим;

• не гуляйте пiзнiше 21 години;

• не сидiть цiлодобово бiля телевiзора, комп’ютера;

• бiльше читайте художньої лiтератури.

7. Категорично забороняється

• Ходити на територiї новобудов;

• купатися без догляду дорослих;

• розводити вогнище в лiсi, поблизу лiнiй електропередач;

• iздити на велосипедi на тiй частинi дороги, де рухається транспорт.

8. Суворо дотримуйтесь правил:

• дорожнього руху;

• користування газовими, електричними приладами;

• поведiнки дiтей на водi;

• користування пасажирським лiфтом;

• протипожежної безпеки.

ГАРНИХ ВАМ КАНІКУЛ!

ГАРНОГО ВАМ ВІДПОЧИНКУ!


/Files/images/ПАМЯТКА.jpg

Згода батьків на розміщення фото, відео та робіт дитини у мережі Інтернет

Шановні батьки!

Результати діяльності Городищенського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 імені С.С. Гулака-Артемовського з метою інформування батьків та громадськості публікуються в мережі Інтернет, а саме на офіційному веб-сайті закладу освіти. Це можуть бути фото, відео файли, творчі роботи учасників освітнього процесу. Люди у всьому світі, з доступом до мережі Інтернет, будуть мати можливість побачити фото Вашої дитини або відео з її участю, фото її творчих робіт.

Ми плануємо публікувати такі матеріали та документи лише з Вашого письмового дозволу. Для цього нам необхідно отримати Вашу згоду на публікацію фото та відеоматеріалів дитини, а також дозвіл на публікацію її творчих робіт із зазначенням імені, прізвища та віку автора.

Будь ласка, ознайомтеся із правилами розміщення дитячих робіт в Інтернеті та зазначте, публікацію яких документів, із Вашої точки зору, здійснювати не бажано.

Дякуємо за Вашу співпрацю!

Розміщуючи роботиабо фото та відео, на яких буде Ваша дитина, ми зобов’язуємося, керуватися наступними правилами:

• Заборонено публікувати матеріали із зазначенням номера телефону Вашої дитини, адреси.

• Заборонено публікувати матеріали, які містять будь-яку інформацію, що вказує на місце розташування дитини у точний період часу, окрім перебування її у закладі освіти.

• Заборонено публікацію матеріалів, що містять небажану інформацію, прямі чи опосередковані посилання на подібний матеріал.

• Перед публікацією роботу дитини буде розглянуто та схваленою педагогом, який є автором відповідної публікації до мережі Інтернет.

Дозвіл батьків:

Я, __________________________________________________________________ надаю дозвіл публікувати матеріали мого сина (доньки) ______________________________________________________________________ _________________________________ учня (учениці) ______________класу Городищенського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 імені С.С. Гулака-Артемовського в мережі Інтернет відповідно до правил, що описані вище.

Зробіть відмітку в рядку з матеріалами, які, на Ваші переконання, небажані для публікації в мережі Інтернет:

________ Ім'я дитини

________ Особисті фотографії дитини

________ Фотографії дитини (з занять та заходів закладу освіти)

________ Групові фотографії дітей із закладу освіти


Підпис батька / опікуна: ______________________ Дата: ___________________

Цей дозвіл буде дійсним до тих пір, доки Ви самі не забажаєте змінити цю форму і підписати новий дозвіл.

У разі виникнення проблем, пов'язаних з публікацією матеріалів в мережі Інтернет, Ви можете зв'язатися з класним керівником своєї дитини або адміністрацією закладу освіти.



/Files/images/безпечний інтернет.png

Пам'ятка

Основні правила безпечної роботи в Інтернеті,

про які варто сказати дітям

  • Не давайте нікому своїх паролів.
  • Не надавайте особистої інформації поштою чи в чатах без гострої на те потреби.
  • Не реагуйте на непристойні та грубі коментарі, адресовані вам.
  • Повідомляйте про ситуації в інтернеті, які вас непокоять (погрози, файли певного місту, пропозиції).
  • Відмовляйтесь від зустрічей з випадковими людьми, з якими познайомились в онлайні.
  • Не діліться своїми фото з незнайомцями.
  • Не повідомляйте інформацію про кредитки батьків (номер картки, термін дії та таємний код).
  • Не викладайте фото квитків, на яких видно штрих-код чи QR-код.
  • Не скачуйте та не встановлюйте невідомі програми за посиланнями, навіть якщо їх надали друзі.
  • Встановлюючи перевірені програми, контролюйте, щоб на ПК не додались небажані програми.
  • Не переглядайте інформацію за невідомими посиланнями (друзі, які ними діляться можуть не підозрювати про загрозу).
  • Не відкривайте листи-спам, вони можуть містити віруси.

Безпечний інтернет-простір.

Поради батькам щодо безпечного

онлайн-простору учнів 6-16 років

Поради батькам дітей 6-12 років:

✔Використовуйте батьківській контроль на всіх гаджетах, якими користується дитина - це можна зробити через налаштування смартфону чи браузера, а також за допомогою встановлення програми Star Guard family або Kidslox.

✔Для безпечного користування дітьми Інтернетом рекомендовано встановити YouTube Kids - це спеціальний формат звичного ютуба, який націлений саме на онлайн безпеку дітей під час перегляду мультфільмів чи відео, а також Safe Search Kids для безпечного пошуку в Інтернеті.

✔Перевірте приватні налаштування у додатках, де дитина проводить час. Це стосується геолокації, передачі особистих даних, хто може долучитись в «друзі» чи писати дитині. Варто обмежити спілкування в ігрових чатах з незнайомими людьми та заборонити дитині додавати “в друзі” незнайомців.

✔Проговоріть з дитиною те, що вона може робити в Інтернеті і чого не має робити - домовтесь про час, який син чи донька можуть проводити онлайн, сайти, які може відвідувати та про інформацію, яку може поширювати.

✔Досліджуйте разом – цікавтесь у дитини щодо ігор та додатків, якими вона користується.

✔Звертайте увагу на віковий рейтинг ігор та додатків – це допоможе зрозуміти, чи підходить така розвага вашій дитині чи ні.

✔Якщо син чи донька прийшли до вас розповісти про щось неприємне, що з ними трапилось в мережі, то вислухайте його чи її без осуду.

✔Будьте відкритими до запитань та розповідей дитини про різні ризики й ситуації в мережі.

✔Поспілкуйтесь з батьками однокласників вашої дитини щодо користування гаджетами під час навчального процесу, про можливі онлайн ризики, встановлення батьківського контролю та реєстрацію у соціальних мережах з 13 років, оскільки згідно офіційних правил соц.мереж саме такий вік є дозволеним для створення акаунта.

Чому важливо говорити про Інтернет безпеку у контексті розвитку дитини з 9 років?

У перепідлітковому віці починається статеве дозрівання і саме в цей період як дівчата, так і хлопці починають більше звертати увагу на свою зовнішність та прагнуть отримати увагу, будують довірливі стосунки з протилежною статтю та оцінюють себе через інших людей (будь то однолітки чи дорослі). Тому з 9 років діти починають шукати можливості реалізувати ці наміри. Найпростіше це зробити в мережі, оскільки панує “ілюзія спальні”, коли дитина почувається у безпеці, знаходячись вдома, але насправді це не зменшує можливі ризики в Інтернеті.

Поради батькам дітей 13-16 років (підлітковий вік) щодо безпечного Інтернету:

✔Цікавтесь тим, як підліток проводить час онлайн.

✔Допоможіть сину чи доньці критично оцінювати те, що він чи вона бачить в мережі, а також перевіряти надійність ресурсів.

✔Встановіть разом приватні налаштування у соціальних мережах, які використовує підліток.

✔Розмовляйте про ризики в Інтернеті.

✔Нагадуйте підлітку про те, щоб перед поширенням будь-якого матеріалу варто уявити, що все, що підліток хоче написати або надіслати, висить на великому білборді перед школою, який бачать усі. Якщо син чи донька не хоче, аби будь-хто міг це побачити, тоді не варто публікувати такі матеріали чи навіть надсилати його в особисті повідомлення.

✔Якщо син чи донька прийшли до вас розповісти про щось неприємне, що з ними трапилось в мережі, то вислухайте його чи її без осуду.

✔Нагадуйте щодо збалансованого часу – зміну онлайн активностей на офлайн.

✔Якщо підліток став жертвою кібербулінгу, то поговоріть з ним та підтримайте. Разом зверніться до адміністрації соціальної мережі чи ігрової платформи зі скаргою на користувача-булера. Якщо булер навчається в одній школі з вашою дитиною, то ви маєте право звернутись до директора школи зі скаргою та з заявою до поліції.

Чому важливо говорити про Інтернет безпеку у контексті розвитку дитини 13-16 років?

Вивчаючи свою сексуальність, прийняття себе іншими підлітки можуть вдаватись до секстингу - обміну інтимними фото чи відео. Також це вважається безпечнішим, ніж сексуальні стосунки, але при цьому може трактуватись як високий рівень прояву довіри. Але є випадки, коли дітей змушують надсилати такі матеріали знайомі та незнайомі люди. Або може виникнути ситуація вимагання злочинцями таких матеріалів. Поруч з цим є велика загроза, що такі матеріали потраплять до третіх осіб, наприклад, якщо акаунт взламають чи гаджет вкрадуть, та можуть бути поширені в мережі без згоди підлітка. Підлітки намагаються знайти відповіді на свої питання щодо сексуальних стосунків - найчастіше шукають інформацію в Інтернеті, питають у “старших друзів” в мережі чи дивляться порнографію. Це також може бути про ризик отримання неправдивої інформації та сприйняття її як істини - молоді люди віком від 11 до 16 років, а саме 53% хлопців та 39% дівчат, вбачають у такого роду контенті реальну «картинку» сексуальних відносин.

Обговоріть з дитиною наступні питання:

1 Чим важливо для тебе інтернет-спілкування?

2 Що дозволяє відчувати себе в безпеці, перебуваючи в мережі?

3 Як можна зрозуміти, що скоріше за все спілкуєшся з шахраєм, мета якого — отримати інформацію?

Отримання додаткової допомоги Ви можете за наступними видами зв’язку:

- Національна дитяча гаряча лінія – безкоштовно подзвонити за номером

116 111 (з понеділка по п’ятницю, з 12:00 до 20:00);

- Організація Teenergizer – консультації за принципом “рівний-рівному”

або з психологом безкоштовно і конфіденційно –

http://teenergizer.org/consultations/

• Видалення контенту із зображенням сексуального насильства над

неповнолітньою особою: https://stop-sexting.in.ua/send/

• Онлайн звернення до кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua

Використані джерела:

1. Доступ: https://stop-sexting.in.ua/guide-for-parents/

2. Вікова психологія: Навч.посіб./М.В.Савченко, Л.В.Василенко. – К.:Академвидав, 2005-360с.

3. Вікова та педагогічна психологія: навч. Посібник/ О.Г.Видра.- К.: Центр учбової літератури, 2011-112 с.

/Files/images/памятка 2021.jpg

Пам’ятка «Безпечні зимові канікули»
Розпочинаються зимові канікули — пора відпочинку, святтарозваг.
Але длятого, щоб канікули були веселими й корисними,
необхідно пам ‘ятати про безпечну поведінку
Правила поведінки на водоймах, вкритих кригою.
· Не можна з’їжджати на лижах із крутого берега на кригу: у разі різкого навантаження він може провалитися.
· Категорично забороняється дітям грати на тонкій кризі.
· Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають промоїни,тріщини й розриви льоду.
· На льоду краще мати при собі знаряддя безпеки (лижі, мотузку,палицю).
· Обходь місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмоквпадає в річку.
· Переходь річку тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менше за 15—20 см.
· Катайся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього місцях.
· Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини, негайно повертайся на берег. Не біжи, відходь повільно, не відриваючи ніг від льоду.
Обережно: бурульки!
· Нестійкі погодні умови — відлига вдень і заморозки вночі — сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків із похилим дахом) та великих деревах.
· Будь особливо уважним, проходячи біля будинків або високих дерев. Спершу впевнись у відсутності загрози падіння льодових наростів.
· Якщо це можливо, тримайся на відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху.
· У жодному разі не заходь за спеціальні огорожі поблизу будинків або дерев.
Правила поведінки під час ожеледиці
· Ходи не поспішаючи, ноги злегка розслаб у колінах, ступай на всю підошву. Руки мають бути вільні. Пам’ятай, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому виходь із будинку заздалегідь.
· У разі порушення рівноваги швидко присядь — це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
· Падай із мінімальною шкодою для свого здоров’я. Відразу присядь, щоб знизити висоту. У момент падіння зберись, напруж м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотися — удар, спрямований на тебе, зменшиться.
· Не тримай руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.
· Обходь люки: як правило, вони покриті льодом. Крім того, люки можуть бути погано закріплені, що збільшує ризик травмування.
· Ідучи тротуаром, не проходь близько до проїжджої частини дороги. Це небезпечно, адже є ризик підковзнутися і впасти по, колеса автомобіля, що проїжджає.
· Не перебігай проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці. Пам’ятай, що через ожеледицю значно збільшаться відстань гальмівного шляху.
· Якщо ти впадеш і через деякий час відчуєш біль у голові й суглобах, нудоту – терміново звернися до лікаря.
Правила пожежної безпеки під час святкування Нового року
Щоб свято не затьмарилось пожежею, необхідно дотримуватись таких правил:
· Ялинка має стояти на стійкій основі.
· При виявленні несправності святкової ілюмінації (блимання лампочок, іскріння) слід одразу її вимкнути.
· Не можна прикрашати ялинку целулоїдними іграшками.
· Дітям забороняється купувати та використовувати піротехнічні засоби: феєрверки, петарди, ракети!
· Пам’ятай! Щороку збільшується кількість людей, які отримали травми через недотримання правил користування піротехнікою.
Правила протипожежної безпеки
· Не грайся із сірниками та запальничками.
· Не запалюй свічки та бенгальські вогні без нагляду.
· Не залишай іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів.
· Не суши речі над газовою плитою.
· Не пали багать у сараях, підвалах, на горищах.
· Не вмикай багато електроприладів одночасно: електромережа може згоріти.
· Обов’язково вимикай електроприлади, коли виходиш із дому. Не тягни за дріт руками, обережно вийми штепсель із розетки.
· На дачі або в селі не відкривай грубку: від маленької вуглинки, що випаде з неї, може статися пожежа.
ПАМ’ЯТКА
для учнів та батьків на зимові канікули
УЧЕНЬ! БЕРЕЖИ СЕБЕ!
1. Постійно дотримуйся правил дорожнього руху. Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Правильно користуйся міським транспортом.
2. Не грайся сірниками та іншими легкозаймистими предметами. Будь обережний з газом. Не вмикай його без дозволу батьків та без потреби.

3. Не прикрашай ялинку ватою, паперовими іграшками. Не запалюй бенгальські вогні, свічки.
4. Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.
5. Будь обережний з електроприладами. Не вмикай їх без дорослих. Не торкайся оголених проводів.
6. Не чіпай бездомних кішок та собак. Спілкування з ними призводить до нещасних випадків.
7. Не ходи на водоймища. Тонкий лід – це небезпечно для життя.
8. Не заходь у ліфт з незнайомими людьми.
9. Будь обережний під час катання на санчатах, лижах, ковзанах. Не гуляйте довго під час сильних морозів.
Любий учень, дбай про своє здоров’я та життя!
З повагою, адміністрація школи
ШАНОВНІ БАТЬКИ!
1. Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються.
2. Випускаючи дитину на прогулянку, нагадуйте їй про правила дорожнього руху, не дозволяйте купляти петарди, запалювати бенгальські вогні.
3. Не залишайте колючі, ріжучі предмети та сірники у легкодоступному для дітей місці.
4. Не допускайте переохолодження дитини. Постійно нагадуйте про правила власної безпеки.
Шановні батьки, дбайте про здоров’я та життя Вашої дитини!
Бажаю гарних канікул!!!

З повагою адміністрація школи

/Files/images/безпека.png /Files/images/безпека (2).jpg /Files/images/безпека (1).png

Шановні батьки!

/Files/images/covid19-web-2.jpg

Пам'ятка


Шановні батьки!

Літні канікули – довгоочікувана пора для дітей, коли вони можуть оздоровитися, зміцніти, отримати багато нових вражень та позитивних емоцій. Однак з початком літніх канікул різко зростає ймовірність трагічних випадків з дітьми, причиною яких є, зокрема, безпечне поводження на воді, з газом, пустощі з сірниками, порушення правил експлуатації електричних приладів та поводження з вибухонебезпечними предметами тощо.
Біда трапляється, коли діти залишаються без нагляду там, де на кожному кроці на них чатує небезпека. У такі моменти вони часто стають жертвами незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків.
Рекомендуємо Вам дотримуватися таких основних моментів під час перебування дітей на канікулах:
· Пам’ятайте, відповідальність за збереження здоров’я та життя Вашої дитини на літніх канікулах покладається на Вас.
· Контролюйте дозвілля дітей за межами дому, зокрема у вечірній час.
· Нагадайте дітям вимоги безпеки життєдіяльності під час канікул.
З Вашою дитиною проведено цикл профілактичних бесід на такі теми:
- про необхідність слухатися батьків, учителів, вихователів і виконувати їхнірозпорядження;
- про правила дорожнього руху;
- про правила пожежної безпеки;
- про безпечне поводження з піротехнічними виробами та з невідомими предметами;
- про правила безпеки в разі виникнення екстремальних ситуацій, стихійних лих тощо;
- про безпечне поводження з електропобутовими і газовими приладами;
- про безпечне поводження біля відкритих водойм і на воді;
- про шкідливість алкоголю, паління та вживання наркотичних і психотропнихречовин;
- про шкідливість тривалого перебування на сонці;
- про безпеку перебування в місцях можливих обвалів (яри, кар’єри, глинища);
- про небезпеку укусів диких та свійських тварин;
- про правила поведінки в громадських місцях;
- про обережність на залізниці;
- про дотримування правил безпечної поведінки під час грози;
- про правила безпеки під час проведення екскурсій, походів;
- про правила надання першої долікарської допомоги у разі нещасного випадку.
Приємного літнього відпочинку Вам і Вашим дітям!

МИ З РОДИНОЮ РАЗОМ.

ШКОЛА - ТЕРИТОРІЯ ВИХОВАННЯ БАТЬКІВ


Наші діти — це наша старість. Правильне виховання — це наша щаслива старість, погане виховання — це наше майбутнє горе, це наші сльози, це наша провина перед іншими людьми.
Антон Семенович Макаренко

/Files/images/15_i.jpg


Поради батькам про виховання підлітка
Виховання підлітка – дуже складне завдання. У цьому віці діти, з одного боку, вже перестали бути залежними від вас малюками, а з іншого – ще не перетворились на дорослих молодих людей. Ця перехідна фаза приносить проблеми як батькам, так і самим підліткам. Проте за допомогою терпіння й корисних порад, викладених нижче, ви зможете успішно подолати цей період життя дитини й перетворити вашого підлітка на впевнену молоду людину.
Десять корисних порад, які допоможуть вам зміцнити й оздоровити ваші стосунки з підлітком
1. Будьте не батьками, а друзями.
Час балувати дитину минув! Будьте більше друзями, ніж батьками. На цьому етапі дуже важливо, щоб ваша дитина усвідомила, що ви любите її та дбаєте про неї. Замість того щоб виносити догани за помилки, продемонструйте підлітку, що ви розумієте ситуацію й завжди готові його підтримати. Це одна з найкращих порад про виховання підлітків, яку вам варто прийняти.
2. Поважайте особистий простір підлітка.
Секрети складають більшу частину життя підлітка. Як батькамвам необхідно знати всі таємниці життя вашої дитини, але іноді їй необхідно надавати особистий простір та уникати втручання в її світ. Нехай ваша дитина приходить до вас тоді, коли вона дійсно потребує цього.
3. Підготуйте себе до особливостей підліткового періоду.
Підліток – це вже не дитина, тому треба певною мірою готувати себе до його виховання. Читайте книги або пригадуйте свої підліткові роки й те, як ви справлялися зі змінами у вашому житті. Чим більше ви дізнаєтесь, вивчите й проявите емпатії, тим краще зможете зрозуміти вашого підлітка та його проблеми.
4. Дисциплінуйте, а не карайте.
Коли ви намагаєтесь установити певні стандарти поведінки підлітка, не будьте нав'язливими. Обговоріть з дитиною дисциплінарні моменти й візьміть до уваги її думку. Поясніть, чому необхідно встановити правила дисципліни та яку користь вони принесуть їй. Дуже важливо дати підлітку можливість висловити свою точку зору перед установленням будь-яких дисциплінарних правил.
5. Прищеплюйте почуття відповідальності.
У деяких культурах підліток уважається вже дорослим. Це сприятливий час, щоби зміцнити його почуття відповідальності. Спробуйте покласти на нього більше домашніх обов'язків, а також надайте йому можливість самому справлятися з ними. Це повинно вселити в підлітка почуття відповідальності та впевненості в собі.
6. Знайдіть час для систематичного довірливого спілкування з підлітком.
Підлітки, як відомо, народ украй нетовариський, тому батьки просто зобов'язані забезпечити систематичне спілкування з дитиною. Незалежно від напруженого робочого графіка й ділового способу життя, батьки повинні знаходити час вільно спілкуватися зі своїми дітьми і співпереживати їхні життєві перипетії. Це може бути будь-який час: під час сніданку, удень або в кінці дня за вечерею.

7. Дійте превентивно, з урахуванням прогнозу розвитку подій.

Шукайте відповідний час, щоби порозмовляти з вашою дитиною про важливі для неї запитання, які вона часто не у змозі поставити, або просто соромиться зробити це. Це може бути тактовна розмова про музичні переваги або серйозне обговорення таких тем, як період статевого дозрівання чи інтимне життя. Намагайтеся чітко відповідати на запитання підлітка, не намагайтесь ухилитись або давати завуальовані відповіді.
8. Будьте свідомими й обережними.
Необхідно надати підлітку особистий простір, але в той же час важливо взяти за правило дізнаватись (непомітно дізнаватися) про ті місця, які він відвідує, і про його компанію. Це не означає, що ви повинні шпигувати за своїм підлітком і підслуховувати його розмови. Ви повинні бути відкритим до спілкування, щоб дитина не боялася звертатись до вас.
9. Будьте милосердними і співчутливими.
Перед тим як суворо відчитати підлітка, постарайтесь поставити себе на його місце. Будьте розсудливими, дотримуйтеся правил і дисципліни. Важливо бути привітним, терплячим і здатним зрозуміти. Намагаючись дисциплінувати підлітка, ніколи не застосовуйте силу й не завдавайте фізичноїшкодийого здоров'ю. Дослідження довели, що озлоблені та скривджені підлітки зазвичай виростають неповноцінними й навіть жорстокими дорослими.
10. Будьте гідні наслідування.
Навіть у підлітковому віці діти наслідують батьків просто тому, що батьки – це єдина константа в їхньому мінливому світі. Якщо існує невідповідність між тим, що ви кажете, й тим, що ви робите, підліток легко визначить фальш. Тому завжди намагайтесь бути прикладом для наслідування – тим, кого підліток з радістю копіює.
Виховання підлітка вимагає більше турботи, ніж будь-який інший період виховання. Хто завгодно може надати підлітку їжу й дах, але тільки турботливі батьки, які розуміють і підтримують, здатні вказати йому правильний шлях. Тому будьте максимально обережними та дбайливими при вихованні підлітка, дуже скоро він стане дорослим, і у вас почнуться кращі часи!

Ваша дитина підліток?
Зробіть акценти:
- НАКАЗОВИЙ – ДРУЖНІЙ.
Прагнучий до самостійності підліток навряд чи стане беззастережно слідувати вашим вказівкам. Змініть тон з наказного на дружній. Не роздавайте наказів - замість цього спробуйте давати аргументовані поради . Багато батьків допускають одну і ту ж помилку: вони наполягають на своєму , стверджуючи , що у них більше досвіду , а тому їм видніше . Досвіду у батьків , що й казати , багато. Але не варто користуватися ним, як зброєю. У виховному процесі протиставлення сил і позицій , конфронтація і тиск не принесуть нічого хорошого.
- ЗРОЗУМІТИ І ПРИЙНЯТИ
Звичайно, найголовніше у взаєминах з дитиною - це взаєморозуміння . Встановити його легше з хлопцями молодшого підліткового віку . Однак діти середнього і старшого підліткового віку також підуть з вами на контакт, якщо ви проявите ініціативу і наполегливість. Ну а для взаєморозуміння необхідно проводити разом вільний час, багато розмовляти, обговорювати проблеми та успіхи, ділитися почуттями. Ваші син чи дочка не збираються впускати вас у свій внутрішній світ ? Почніть із себе: впустіть їх у свій. Розкажіть про те, що відбувається у вас на роботі, поділіться думкою з приводу своїх друзів, колег, знайомих, запросіть дитину розділити ваші інтереси. Скільки часу в тиждень ви проводите зі своїми дітьми? За даними соціологічних опитувань , більшість батьків в середньому присвячують дітям не більше 1,5 години на тиждень! І як сюди втиснути розмови по душам, читання книг та інші спільні справи ? Звичайно , це не вина , а біда більшості батьків , які змушені проводити на роботі весь день , щоб поповнити бюджет сім'ї . Але діти не повинні бути надані самим собі.
- ГЕТЬ МАСКИ
Дуже важливо бути щирим у прояві інтересу до внутрішнього світу і до справ підлітка. Діти гостро реагують на фальш. Батьки можуть назавжди втратити довіру підлітка, якщо будуть тільки прикидатися зацікавленими його справами, а на практиці постараються використати його відвертість в своїх цілях (наприклад, щоб якось відреагувати на неприємну ситуацію, щось заборонити і т.д.). Навчіться приймати і навіть любити світ, в якому живе ваш підліток , поставте себе на його місце , і ви зможете домогтися його довіри. Варто сказати, що підлітки часто змінюють і свої інтереси, і свої погляди. Під це доведеться «підлаштовуватися» , культивуючи в собі гнучку позицію і поважаючи будь-які прояви особистості підростаючої людини.
- ВИЗНАТИ ПОМИЛКИ
Якщо ви вже наробили помилок у вихованні підлітка, то не бійтеся їх визнати. Спочатку перед самим собою, а потім і перед дитиною. Авторитет ви від цього не втратите - навпаки, він зросте: адже проговорити свої помилки здатні тільки сильні люди. Поясніть, чому ви робили так, а не інакше , приведіть аргументовані доводи. Розкажіть про те, яка ваша нинішня позиція щодо сина чи дочки. Запитайте, чи згоден він із нею. Чому так або чому ні? Уважно вислухайте відповідь. Не виключено, що і дитина зізнається вам у тому , що не завжди була права ( можна акуратно підвести його до цієї думки), і справа закінчиться взаємним прощенням і примиренням .
- КОМПРОМІС
Іноді взаємні образи не так легко подолати. Але якщо підліток демонстративно не шукає порозуміння з батьками , не варто думати , що він в ньому не потребує. Діти важко переживають самотність під час перехідного віку. Зробіть перший крок. Піти на компроміс дорослій людині набагато легше , ніж дитині .
І нагородою вам буде взаєморозуміння і
злагода в родині

Кiлькiсть переглядiв: 1996

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.